Tento inzerát je starší než 10 měsíců, takže je možné, že už není aktuální. Klikněte zde pro podobné, ale aktuální inzeráty!

MB stolní telefon Tesla

Cena:

499 Kč

Popis:

Přístroj se skládá z bakelitového tělesa a bakelitového sluchátka. Uvnitř telefonu je telefonní induktor a ostatní elektrické součásti. Tento telefonní přístroj pracující na platformě MB, což znamená místní baterie. Pro napájení na mnoho měsíců i let vyhoví jeden běžný alkalický monočlánek o napětí 1,5V Telefon odebírá z článku proud řádu desítek miliampér pouze po dobu kdy je zdvižené sluchátko, při položeném sluchátku je článek zcela odpojený. Tím se zcela odlišují od telefonů celostátní telefonní sítě, dnes označované pojmem pevná linka, které pracují na platformě AUT a jsou napájeny centrálně z telefonní ústředny. Proto není možné zkoušet MB telefony na pevnou linku připojovat.

Budete-li volat protistanici,( druhý MB telefon)- ponechte sluchátko vždy odložené, případně je ještě rukou přitiskněte do vidlice a zatočte kličkou induktoru. Teprve potom sluchátko zvedněte a hovořte. Induktor a zvonek je k lince připojen pouze při odloženém sluchátku. Naopak při zdviženém sluchátku se zvonek i induktor odpojí a připojí se hovorový okruh i napájecí článek. Výstup telefonu má impedanci 600 ohmů. K ostatním telefonům se proto připojuje dvouvodičově, přímo. K propojení přístrojů je nejvhodnější dvoužilový kabel. Do terénu je na dočasné spojení vhodná vojenská dvoulinka PK-2 či LK-2, pro mechanicky méně náročné aplikace vyhoví i obyčejný zvonkový drát.

Inzerent:Vladimír
Telefon:776 309 389
Odpovědět na inzerát

Oblast inzerce:

Litoměřice

Druh inzerátu:

soukromá inzerce

Číslo inzerátu:

4856972

Počet zhlédnutí:

90 315x

Zhlédnutí detailu:

4 351x

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 049 906 inzerátů